Legowiska dla psów – bezpieczny kąt dla Twojego pupila

Każdy właściciel psa powinien zapewnić swojemu zwierzęciu miejsce w domu, gdzie może on odpocząć, ewentualnie schować się przed niechcianymi pieszczotami lub nielubianymi gośćmi. Specjaliści od behawioryzmu zwierzęcego wiedzą, jak ważne jest miejsce, które zostanie psu pokazane jako jego własne i konsekwentnie służące do jego wypoczynku. Legowiska dla psów powinny znaleźć miejsce w zacisznym kącie pokoju lub przedpokoju, w takim układzie, aby pies miał możliwość w miarę swobodnej obserwacji reszty domu i poczynań domowników. Dzięki temu nawet szczenięta, dopiero przyprowadzone w nowe miejsce, czują się bezpiecznie i pewnie, co przyczynia się do ich późniejszego prawidłowego rozwoju zachowania. Najlepiej wtedy w legowisku dla szczeniaka ułożyć koc lub kawałek materiału z domu,  w którym do tej pory przebywał, z zapachem matki. Zdecydowanie ułatwi to szczeniakowi adaptację w nowym otoczeniu i wzmocni jego poczucie bezpieczeństwa.

Rodzaje legowisk dla psów

W asortymencie legowisk dla psów można obecnie znaleźć szeroki wybór tego typu produktów w pełni przystosowanych pod względem wielkości, wygody, a nawet zabudowy. Legowiska dla psów wyposażone są w wygodne materace, z obiciami ze sztucznej skóry lub z materiału zdejmowalnego, który można łatwo i szybko wyprać. Legowiska dla psów dostępne są także w praktycznych, niebrudzących się szybko kolorach oraz kształtach okrągłych lub prostokątnych pozwalających na dopasowanie ich do wybranego dla psa miejsca w domu oraz stworzenia przestrzeni, w której zwierzę będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Są one najczęściej podbite materiałem antypoślizgowym, który utrudni zwierzęciu przesuwanie go z miejsca na miejsce i zapewni porządek w domu.

Specjalne legowiska dla psów

Pies, jak każda istota żyjąca, wraz z upływem lat może podupadać na zdrowiu. Szczególnie dotyczy to psów dużych ras, często narażonych na problemy ze stawami. To dla nich przygotowane ortopedyczne legowiska dla psów, wypełnione specjalnym, piankowym materiałem, tak elastycznym i zapamiętującym ułożenie ciała, że zapewnia odciążenie stawów. Dla psów mniejszych ras oraz nowo narodzonych szczeniąt przygotowana została specjalna oferta legowisk termicznych, które mogą albo ogrzać łatwo marznące zwierzęta, albo umożliwić im przyjemne chłodzenie w upalne dni.

Inne legowiska dla psów mogą mieć nawet kształt koszyków lub budek, w których z przyjemnością będą ukrywać się lekko płochliwe zwierzęta. Tego typu legowiska dla psów są szczególnie polecane dla właścicieli zwierząt, które z trudnością znoszą na przykład ich nieobecność. W legowisku typu budka pies poczuje się zdecydowanie bardziej bezpiecznie i łatwiej przeczeka czas do powrotu właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *